WOW Dzień! Programujemy Sopot!

Zapraszamy na darmowe warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. 🌞🌞🌞

 

Podczas wydarzenia postaramy się pokazać na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim, przedstawić programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób. 🌀🌀🌀

 

Jeżeli Twoje dziecko jeszcze nie miało styczności z programowaniem, będzie to dla niego doskonała szansa, aby przekonać się, czy to zajęcie właśnie dla niego.


Informacje o wydarzeniu:
Data: 15/02/2018 (czwartek od godz. 17:00)
Miejsce: SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, ul. Polna 16/20, Sopot
Koszt: Darmowe 📢📢📢

 

 

Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych.

 

🔹 Godzina 17:00 - 18:00

Dzieci 8-12 lat – Scratch – animacje i gry! BRAK MIEJSC!

Odkryjemy środowisko Scratch – najczęściej wykorzystywane przez miliony początkujących na całym świecie (w domach i szkołach). Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących - działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Nie mSala lepszego narzędzia do rozpoczęcia przygody z nauką programowania w młodym wieku (i nie tylko) - pokodujmy więc razem ze Scratchem!

 

🔹 Godzina 18:15 - 19:15

Nastolatki 13-16 lat:  Game development z C# i Unity!

Czy tytuły takie jak: Temple Run, Hearthstone, Angry Birds Epic czy Assassin's Creed: Identity są Ci znane? Czy wiesz co łączy te wszystkie gry? Poprawna odpowiedź to: Unity - silnik do tworzenia gier, z którym w trakcie tych zajęć się zapoznamy. Dowiemy się w jaki sposób projektować interfejsy gier oraz jak wygląda programowanie scenariuszy i mechaniki fier z wykorzystaniem języka programowania C#. Jeśli tworzenie gier 2D bądź 3D to nasze marzenie, to właśnie te zajęcia są pierwszym krokiem do jego realizacji!

 

Informacje dodatkowe: Zapewniamy sprzęt. Dzieci pracują w kilku grupach. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona. Dane dziecko można zapisać tylko na jeden warsztat. ‼

Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne utrwalenie wizerunku uczestnika oraz jego opiekunów, w formie nagrania audio-wideo lub fotografii w celach promocyjnych WOW SCHOOL.

Informacje o zakwalifikowaniu się na warsztaty wyślemy do końca dnia 13 lutego!