WOW Dzień! Programujemy Białystok!

Zapraszamy na darmowe warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat.

 

Podczas wydarzenia postaramy się pokazać na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim, przedstawić programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób.💻💻💻

 

💥Jeżeli Twoje dziecko jeszcze nie miało styczności z programowaniem, będzie to dla niego doskonała szansa, aby przekonać się, czy to zajęcie właśnie dla niego.💥


Informacje o wydarzeniu:📢📢📢
Data:11 lutego (niedziela) 2018
Miejsce: BPN-T ul. Żurawia 71 Białystok
Koszt: Darmowe 📢

Informacje dodatkowe: Zapewniamy sprzęt. Dzieci pracują w kilku grupach. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona. Dane dziecko można zapisać tylko na jeden warsztat. ‼ 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne utrwalenie wizerunku uczestnika oraz jego opiekunów, w formie nagrania audio-wideo lub fotografii w celach promocyjnych WOW SCHOOL. 


Warsztaty będą prowadzone w trzech grupach wiekowych.

🔹godz. 10:00 - 11:00

Sala 1: Dla dzieci 10-13 lat: App & Game development w Pythonie! BRAK MIEJSC!

Myślałeś  lub myślałaś o stworzeniu własnej gry lub rozszerzeniu zakresu dostępnych funkcji w swojej ulubionej produkcji? Jeśli tak to super, a jeśli nie to spróbuj się nad tym zastanowić w tej chwili... To wcale nie musi być takie trudne jak Ci się wydaje! Dzięki językowi programowania Python dowiesz się jak zalety tegoż języka wykorzystać i przekuć na w pełni funkcjonalne rozgrywki komputerowe, poznając przy tym jak wygląda proces tworzenia produktu.

Sala 2: Dla młodzieży 13-16 lat:  Game development z C# i Unity! BRAK MIEJSC!

Czy tytuły takie jak: Temple Run, Hearthstone, Angry Birds Epic czy Assassin's Creed: Identity są Ci znane? Czy wiesz co łączy te wszystkie gry? Poprawna odpowiedź to: Unity - silnik do tworzenia gier, z którym w trakcie tych zajęć się zapoznamy. Dowiemy się w jaki sposób projektować interfejsy gier oraz jak wygląda programowanie scenariuszy i mechaniki fier z wykorzystaniem języka programowania C#. Jeśli tworzenie gier 2D bądź 3D to nasze marzenie, to właśnie te zajęcia są pierwszym krokiem do jego realizacji!

 

🔹godz. 11:30 - 12:30

Sala 1: Dzieci 8-12 lat – Scratch – animacje i gry! BRAK MIEJSC!

Odkryjemy środowisko Scratch – najczęściej wykorzystywane przez miliony początkujących na całym świecie (w domach i szkołach). Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących - działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Nie mSala lepszego narzędzia do rozpoczęcia przygody z nauką programowania w młodym wieku (i nie tylko) - pokodujmy więc razem ze Scratchem!

Sala 2: Młodzież 13-16 lat – VR development z JS i Unity!

Z wykorzystaniem znanych i niesamowicie popularnych technologii tj. język programowania Javascript oraz C# i środowisko Unity, zaprojektujemy różnego rodzaju sceny i rozgrywki, które przeniosą nas – fizycznie oraz mentalnie - w świat trójwymiarowej fikcji. 

 

🔹godz. 13:00 -14:00

Sala 1 : Dzieci 8-12 lat – Uczę się mówić w wielu językach! BRAK MIEJSC!

Jeżeli nie wiesz jeszcze, jaki kurs programowania wybrać dla swojego dziecka i chcesz, aby sam spróbował różnych opcji i dokonał wyboru, warsztat ten będzie doskonałym rozwiązaniem. Damy Twojemu dziecku możliwość zapoznania się z arkanami programowania odkrywanymi za pomocą różnych technologii, narzędzi i kierunków dalszego rozwoju.

Sala 2: Dla młodzieży 13-16 lat: Aplikacje Internetowe - HTML, CSS i JS bez tajemnic!

Poznamy budowę tego z czym stykamy się niemalże na co dzień w Internecie – aplikacji i stron internetowych. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla nas zagadkę – po zajęciach ulegnie to zmianie, a my wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbujemy wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową!

 

 

🔸🔸Dla rodziców, którzy chcieliby dowiedzieć się nieco więcej o tym jak, kiedy i dlaczego warto uczyć dzieci programowania zapraszamy na prezentację "Programowanie trzecim niezbędnym językiem", która odbędzie się o 10:15, 11:45 i 13:15 . Wszystkich chętnych prosimy o rejestrację. 🔸🔸
Informacje dodatkowe: Zapewniamy sprzęt. Dzieci pracują w kilku grupach. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona. Dane dziecko można zapisać tylko na jeden warsztat. ‼ 

Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne utrwalenie wizerunku uczestnika oraz jego opiekunów, w formie nagrania audio-wideo lub fotografii w celach promocyjnych WOW SCHOOL.

 

ZAKOŃCZYLIŚMY ZAPISY!!! Informacje o zakwalifikowaniu się na warsztaty wyślemy do końca dnia 8 lutego!