Startup Weekend Kids Warsaw

10 czerwca 2016

W ostatnim semestrze uczniowie WOW SCHOOL mieli okazje uczestniczyć w pierwszej edycji Startup Weekend Kids organizowanej w czerwcu w Warszawie.

 

Są to to pionierskie, międzynarodowe warsztaty zakończone konkursem, podczas których uczestnicy dzielą się swoimi pomysłami na biznes, opracowują pierwszy prototyp/MVP (Minimum Viable Product) oraz konfrontują go z potencjalnymi klientami, ekspertami - mentorami i sędziami. Główną ideą wydarzenia jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kluczowe kompetencje i technologie XXI wieku.

 

Startup Weekend Kids ma na celu rozbudzenie wśród młodzieży ducha przedsiębiorczości, ochoty do realizacji pomysłów poprzez aktywne wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz pokazanie młodym ludziom, iż można rozwijać się i przygotować do życiowych i zawodowych wyzwań przyszłości w przyjemny i efektywny sposób. Podczas weekendu w jednym budynku spotykają się ludzie nietuzinkowi, ambitni, z pasją i charakterem. Jest to również świetna okazja do znalezienia inspirujących znajomych. W warszawskim Startup Weekend Kids wzięło udział ok 100 dzieci oraz ok 40 dorosłych ekspertów, programistów, grafików, menedżerów, marketingowców.

 

WOW SCHOOL wspierało wydarzenie jako partner edukacyjny, jak również zasponsorowało udział w warsztatach całej reprezentacji naszej szkoły. Rezultaty były niesamowite!!! Nasi uczniowie zdobyli nagrodę główną oraz trzy z ośmiu nagród specjalnych! Czekamy na kolejne edycje! 

 

Więcej informacji o wydarzeniu TU.