Nauka i zabawa z robotami Photon!

14 maja 2016

Zobacz jak wyglądało spotkanie naszych uczniów z Photonem - interaktywnym robotem, który pomaga w nauce programowania.W każdym semestrze staramy się pokazać dzieciom, iż programowanie jest obecne we wszystkich obszarach naszego życia. Organizujemy spotkania, podczas których dzieci mają możliwość poznania różnych aspektów programowania i porozmawiania ze specjalistami z różnych dziedzin. Jednym z takich wydarzeń było spotkanie z Photonem. 

 

Photon to mały interaktywny robot sterowany za pomocą aplikacji mobilnej, który pozwala dzieciom stawiać pierwsze kroki w świecie programowania, ucząc je kodowania i logicznego myślenia. Photon rozwija się razem z dzieckiem, potrafi tyle, ile jego użytkownik i dlatego nauka kodowania wiąże się z uczeniem robota kolejnych czynności. Kontakt z robotem w aplikacji nie ogranicza się jedynie do nauczania programowania, ale również do doskonalenia tzw. umiejętności miękkich.

 

Spotkanie z robotem odbyło się w siedzibie naszego partnera, firmy MICROSOFT.