Bezpieczeństwo w Internecie - spotkanie z rodzicami!

01 grudnia 2016

Fundacja Culture Shock jest organizacją pozarządową działającą na rzecz rozwoju twórczego i zawodowego różnorodnych grup odbiorców. W centrum zainteresowania fundacji pozostaje człowiek - uwaga skupiona jest na potencjał, który w nim drzemie, przestrzeń w której żyje, wspólnoty, które tworzy. 

Misją Fundacji jest otwieranie dostępu do edukacji cyfrowej każdemu, niezależnie od wieku i pozycji społecznej, oraz wspieranie społeczności lokalnych w Polsce i za granicą za pomocą działań artystyczno-kulturalnych. Pracuje w oparciu o nowatorskie narzędzia edukacyjne i animacyjne własnego autorstwa. Wykorzystuje nowe technologie i nowe media, przełamując bariery dostępu do świata cyfrowej kultury.

 

WOW School dzięki współpracy z Fundacją Culture Shock ma możliwość min. rozpowszechniania wiedzy na tematy dotyczące bezpieczeństwa w sieci zarówno wśród dorosłych jak i dzieci. 

Wspólnym wydarzeniem, jakie udało nam się zorganizować, był wykład dla rodziców dzieci w wieku od 8 do 17 lat, pod dachem i dzięki współpracy z CZIiTT podczas zajęć pokazowych z programowania komputerowego. 

 

Rodzice mieli okazję zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z prywatnością i bezpieczeństwem w Internecie, dowiedzieć się jak świadomie korzystać z urządzeń mobilnych, komputera, czy internetu poprzez poznanie podstawowych mechanizmów działających w sieci (cookies, śledzenie, reklama targetowana) i sposobów jak można ograniczać i hamować te działania. Poruszony został temat cyberprzemocy i ochrony prywatności w Internecie - własnej, jak i innych osób, szczególnie dzieci i młodzieży.


Więcej o Fundacji na stronie: www.cultureshock.pl