WOW Dzień! Spotkanie z programowaniem w Warszawie!

WOW SCHOOL wraz z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zaprosiliśmy dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat na darmowe warsztaty z programowania!

 

logo CZIiTT i PW.jpg

 

Pokazaliśmy na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim, przedstawić programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób.

 

Podczas wydarzenia towarzyszyli nam absolwenci naszych kursów dla nastolatków: Maja, Kuba, Michał i Bazyli, którzy na czas warsztatów przybrali role Mentorów i pomagali trenerom w prowadzeniu zajęć. 

Była to dla nich doskonała okazja, aby sprawdzić się w roli trenera i przekonać się na własnej skórze jak dużą frajdę może sprawić dzielenie się wiedzą z innymi 🕵 👌 Dziękujemy Wam raz jeszcze! Jesteście niezastąpieni! 💚

 

Warsztaty były prowadzone w dwóch grupach wiekowych:

 

  • Dzieci 8-12 lat POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM W KODU

Nauczymy się jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznamy się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnym, ikonograficznym językiem programowania, jest nam to w stanie umożliwić!

 

  • Dzieci 8-12 lat - SCRATCH - MOJE PIERWSZE ANIMACJE

Odkryjemy środowisko Scratch – najczęściej wykorzystywane przez miliony początkujących na całym świecie (w domach i szkołach). Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących - działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Nie ma lepszego narzędzia do rozpoczęcia przygody z nauką programowania w młodym wieku (i nie tylko) - pokodujmy więc razem ze Scratchem!

 

  • Nastolatki 13-16 lat - WWW - JAK TO JEST ZROBIONE

Poznamy budowę tego z czym stykamy się niemalże na co dzień w Internecie – aplikacji i stron internetowych. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla nas zagadkę – po zajęciach ulegnie to zmianie, a my wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbujemy wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową!

 

  • Natolatki 13-16 lat - GAME DEVELOPMENT Z C# i UNITY

Czy tytuły takie jak: Temple Run, Hearthstone, Angry Birds Epic czy Assassin's Creed: Identity są Ci znane? Czy wiesz co łączy te wszystkie gry? Poprawna odpowiedź to: Unity - silnik do tworzenia gier, z którym w trakcie tych zajęć się zapoznamy. Dowiemy się w jaki sposób projektować interfejsy gier oraz jak wygląda programowanie scenariuszy i mechaniki fier z wykorzystaniem języka programowania C#. Jeśli tworzenie gier 2D bądź 3D to nasze marzenie, to właśnie te zajęcia są pierwszym krokiem do jego realizacji!

 

Rodziców, którzy chcieli dowiedzieć się nieco więcej o tym jak, kiedy i dlaczego warto uczyć dzieci programowania zaprosiliśmy na prezentację "Programowanie trzecim niezbędnym językiem".

  

Dla uczestników wydarzenia czekały niespodzianki od Wydawnictwa Naukowego PWN 💙📚