WOW Dzień! Spotkanie z programowaniem w Gdańsku!

Zorganizowaliśmy wraz z Gdańskim Inkubatorem Przedsiębiorczości STARTER  darmowe warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. 

 

nowe-logo.png

 

 

Pokazaliśmy dzieciom na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim, przedstawić programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób.

Podczas wydarzenia towarzyszył nam Aleksander, absolwent naszych kursów dla nastolatków, który na czas warsztatów przybrał rolę Mentora i pomagał trenerom w prowadzeniu zajęć dla dzieci do 12 lat. Była to dla niego doskonała okazja, aby sprawdzić się w roli trenera i przekonać się na własnej skórze jak dużą frajdę może sprawić dzielenie się wiedzą z innymi 🕵 👌 

 

Warsztaty prowadzone były w dwóch grupach wiekowych:

 

  • Dzieci 8-12 lat POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM W KODU

Nauczymy się jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznamy się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnym, ikonograficznym językiem programowania, jest nam to w stanie umożliwić!

 

  • Dzieci 8-12 lat - SCRATCH - MOJE PIERWSZE ANIMACJE

Odkryjemy środowisko Scratch – najczęściej wykorzystywane przez miliony początkujących na całym świecie (w domach i szkołach). Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących - działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Nie ma lepszego narzędzia do rozpoczęcia przygody z nauką programowania w młodym wieku (i nie tylko) - pokodujmy więc razem ze Scratchem!

 

  • Natolatki 13-16 lat - GAME DEVELOPMENT Z C# i UNITY

Czy tytuły takie jak: Temple Run, Hearthstone, Angry Birds Epic czy Assassin's Creed: Identity są Ci znane? Czy wiesz co łączy te wszystkie gry? Poprawna odpowiedź to: Unity - silnik do tworzenia gier, z którym w trakcie tych zajęć się zapoznamy. Dowiemy się w jaki sposób projektować interfejsy gier oraz jak wygląda programowanie scenariuszy i mechaniki fier z wykorzystaniem języka programowania C#. Jeśli tworzenie gier 2D bądź 3D to nasze marzenie, to właśnie te zajęcia są pierwszym krokiem do jego realizacji!

 

Rodziców, którzy chcieli dowiedzieć się nieco więcej o tym jak, kiedy i dlaczego warto uczyć dzieci programowania zaprosiliśmy na prezentację "Programowanie trzecim niezbędnym językiem".

 

Dla uczestników wydarzenia czekały niespodzianki od Wydawnictwa Naukowego PWN 💙📚