WOW Dzień! Programujemy Warszawę!

Zaprosiliśmy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 lat na darmowe warsztaty z programowania.

 

Podczas wydarzenia pokazaliśmy na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim, przedstawić programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób.

 
Podczas wydarzenia towarzyszyli nam absolwenci naszych kursów dla nastolatków, którzy na czas warsztatów przybrali role Mentorów i pomagali trenerom w prowadzeniu zajęć. Była to dla nich doskonała okazja, aby sprawdzić się w roli trenera i przekonać się na własnej skórze jak dużą frajdę może sprawić dzielenie się wiedzą z innymi 🕵 👌


Warsztaty były prowadzone w trzech grupach wiekowych.

 

Dzieci 7-10 lat – 3D Game development z KODU! 

Nauczymy się jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznamy się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnym, ikonograficznym językiem programowania, jest nam to w stanie umożliwić!

Dzieci 10-13 lat: App & Game development w Pythonie

Myślałeś  lub myślałaś o stworzeniu własnej gry lub rozszerzeniu zakresu dostępnych funkcji w swojej ulubionej produkcji? Jeśli tak to super, a jeśli nie to spróbuj się nad tym zastanowić w tej chwili... To wcale nie musi być takie trudne jak Ci się wydaje! Dzięki językowi programowania Python dowiesz się jak zalety tegoż języka wykorzystać i przekuć na w pełni funkcjonalne rozgrywki komputerowe, poznając przy tym jak wygląda proces tworzenia produktu.

Młodzież 13-16 lat:  Game development z C# i Unity

Czy tytuły takie jak: Temple Run, Hearthstone, Angry Birds Epic czy Assassin's Creed: Identity są Ci znane? Czy wiesz co łączy te wszystkie gry? Poprawna odpowiedź to: Unity - silnik do tworzenia gier, z którym w trakcie tych zajęć się zapoznamy. Dowiemy się w jaki sposób projektować interfejsy gier oraz jak wygląda programowanie scenariuszy i mechaniki fier z wykorzystaniem języka programowania C#. Jeśli tworzenie gier 2D bądź 3D to nasze marzenie, to właśnie te zajęcia są pierwszym krokiem do jego realizacji!

Dzieci 10-13 lat: App Inventor – Aplikacje mobline android!

W dzisiejszych czas praktycznie każdy człowiek posiada urządzenia przenośne (telefon / smartfon, tablet) i korzysta z dziesiątek aplikacji tworzonych, aby dać mu rozrywkę, czy też pomóc w zarządzaniu na poziomie różnych aspektów życia. Wykorzystując ten fakt, programiści na całym świecie tworzą i monetyzują miliony aplikacji i gier, których na pewno masz również dziesiątki w swoim urządzeniu, nieprawdaż? 

Dzieci 8-12 lat – Uczę się mówić w wielu językach!  

Jeżeli nie wiesz jeszcze, jaki kurs programowania wybrać dla swojego dziecka i chcesz, aby sam spróbował różnych opcji i dokonał wyboru, warsztat ten będzie doskonałym rozwiązaniem. Damy Twojemu dziecku możliwość zapoznania się z arkanami programowania odkrywanymi za pomocą różnych technologii, narzędzi i kierunków dalszego rozwoju.

Młodzież 13-16 lat – VR development z JS i Unity! 

Z wykorzystaniem znanych i niesamowicie popularnych technologii tj. język programowania Javascript oraz C# i środowisko Unity, zaprojektujemy różnego rodzaju sceny i rozgrywki, które przeniosą nas – fizycznie oraz mentalnie - w świat trójwymiarowej fikcji. 

Młodzież 13-16 lat: Cyberbezpieczeństwo! 

Poruszymy tematy takie jak kryptografia i obfuscykacja informacji, blockchain – który stoi za fenomenem kryptowalut, cyberbezpieczeństwo i ochrona informacji w Sieci oraz inne zagadnienia z pogranicza bezpieczeństwa i ochrony danych. Poprzez rozwiązywanie bardziej lub mniej złożonych zagadek, dowiemy się jak chronić siebie i nasze dane przed nieautoryzowanym do nich dostępem.

Młodzież 13-16 lat: Aplikacje Internetowe - HTML, CSS i JS bez tajemnic! 

Poznamy budowę tego z czym stykamy się niemalże na co dzień w Internecie – aplikacji i stron internetowych. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla nas zagadkę – po zajęciach ulegnie to zmianie, a my wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbujemy wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową!

Dzieci 8-12 lat – Scratch – animacje i gry!  

Odkryjemy środowisko Scratch – najczęściej wykorzystywane przez miliony początkujących na całym świecie (w domach i szkołach). Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących - działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Nie mSala lepszego narzędzia do rozpoczęcia przygody z nauką programowania w młodym wieku (i nie tylko) - pokodujmy więc razem ze Scratchem! 

 

Rodziców, którzy chcieli dowiedzieć się nieco więcej o tym jak, kiedy i dlaczego warto uczyć dzieci programowania zaprosiliśmy na prezentację "Programowanie trzecim niezbędnym językiem".