WOW Dzień! Otwarte zajęcia w Warszawie!

To będzie WOW Dzień! 💥💥💥

Wraz z CZIiTT zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 8-16 lat na darmowe zajęcia z programowania, które będą wstępem do magicznego świata kodu! 

Podczas wydarzenia postaramy się pokazać na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim, przedstawić programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób. W trakcie zajęć dla dzieci, organizujemy również wykłady dla rodziców (info na dole strony) 🌞 


Informacje o wydarzeniu:
🔹Data: 8 września 2018

🔹Miejsce: CZIiTT PW, ul. Rektorska 4, Warszawa 

🔹Koszt: Darmowe 📢📢📢


Warsztaty dla dzieci będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych.

▪▪▪▪▪Dzieci 8-12 lat▪▪▪▪▪

🔷Godzina 10:00-11:00 (BRAK MIEJSC)  lub 11:15-12:15 lub 13:45-14:45

Minecraft & Hardware coding z MakeCode!

Czy dobrze znane i lubiane środowisko i gra taka jak Minecraft może służyć do pogłębiania wiedzy programistycznej? Pewnie, że tak! Dzięki wersji edukacyjnej, językowi Javascript i platformie do nauki programowania MakeCode autorstwa firmy Microsoft (właścicieli gry w dodatku), możemy tworzyć własne komponenty i rozgrywki, które następnie możemy wykorzystywać w trakcie gry.

 

🔷Godzina 13:45 -14:45 (SĄ MIEJSCA) lub 15:00 - 16:00 (BRAK MIEJSC)

Design & Code w Scratchu!  

Odkryjemy środowisko Scratch – najczęściej wykorzystywane przez miliony początkujących na całym świecie (w domach i szkołach). Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących - działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Nie mSala lepszego narzędzia do rozpoczęcia przygody z nauką programowania w młodym wieku (i nie tylko) - pokodujmy więc razem ze Scratchem!

 

🔷Godzina 12:30-13:30 (BRAK MIEJSC) lub 13:45 -14:45

App & Game Development w Pythonie!

Zapewne znasz takie tytuły jak: Battlefield 2, Civilization IV lub World of Tanks. Czy wiesz co je wszystkie łączy? Odpowiedź to Python! I nie, nie mówimy tutaj o wężach :) Mowa o języku programowania, który dzięki swojej bardzo prostej i zbliżonej do mowy ludzkiej składni, stał się niesamowicie popularnym narzędziem do tworzenia różnego rodzaju aplikacji, w tym także i gier komputerowych.

 

🔷Godzina 10:00 - 11:00 (BRAK MIEJSC)

CODING 101 – Tworzenie gier w KODU 3D!

Nauczymy się jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznamy się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnym, ikonograficznym językiem programowania, jest nam to w stanie umożliwić!

 

🔷Godzina 12:30 - 13:30

Game Development z Construct 3!

Czy kiedykolwiek do głowy przyszedł Ci pomysł na zbudowanie własnej gry, ale zabrakło Ci determinacji i wiedzy do tego, aby to urzeczywistnić?  Z Construct 3 już takie nie jest! RPG, platformówki, wyścigi, gry zręcznościowe i wszelkie inne typu interaktywne rozgrywki, które mogą być dystrybuowane i uruchamiane na komputerach (np. poprzez platformę Steam), urządzeniach przenośnych, portalach społecznościowych, a nawet konsolach gier Xbox One – to wszystko na wyciągnięcie naszej ręki, myszki i klawiatury.

 

🔷Godzina 11:15 - 12:15 lub 12:30 - 13:30

Games & Business z Roblox!

Roblox  to jedna z najszybciej rozwijających się platform do tworzenia gier na świecie, ze społecznością ponad 60 milionów aktywnych graczy każdego miesiąca oraz śmietanką developerów zarabiających więcej niż milion dolarów rocznie. To doskonała okazja (i motywacja) by do nich dołączyć, nieprawdaż? Publikuj, udostępniaj i graj w gry tworzone w Roblox na każdej platformie – od konsoli gier, po kieszonkowe urządzenie przenośne.

 

▪▪▪▪Nastolatki 13-16 lat▪▪▪▪ 

 

🔷Godzina 10:00-11:00 (BRAK MIEJSC)

Game development z C# i Unity!

Projektowanie i budowanie własnej wieloplatformowej gry wykorzystując bardzo popularny i niesamowicie funkcjonalny silnik do tworzenia gier - Unity. Silnik ten wykorzystywany jest m.in. przy tworzeniu i rozwoju takich gier jak: Temple Run, Hearthstone, Angry Birds Epic czy Assassin's Creed: Identity.

 

🔷Godzina 11:15-12:15 (BRAK MIEJSC)

App & Game Development w Pythonie!

Zapewne znasz takie tytuły jak: Battlefield 2, Civilization IV lub World of Tanks. Czy wiesz co je wszystkie łączy? Odpowiedź to Python! I nie, nie mówimy tutaj o wężach :) Mowa o języku programowania, który dzięki swojej bardzo prostej i zbliżonej do mowy ludzkiej składni, stał się niesamowicie popularnym narzędziem do tworzenia różnego rodzaju aplikacji, w tym także i gier komputerowych.

 

🔷Godzina 12:30-13:30 (ZAPISY ZAMKNIĘTE)

Game Development z Construct 3!

Czy kiedykolwiek do głowy przyszedł Ci pomysł na zbudowanie własnej gry, ale zabrakło Ci determinacji i wiedzy do tego, aby to urzeczywistnić? Wydawało Ci się wtedy, że będzie to trwało wieki i jest niesamowicie trudne? Z Construct 3 już takie nie jest! To bardzo zaawansowane i potężne narzędzie do tworzenia projektów bezpośrednio z poziomu Twojej przeglądarki internetowej. 

 

🔷Godzina 15:00-16:00 (ZAPISY ZAMKNIĘTE)

Cyberbezpieczeństwo, blockchain i hacking FTW!

W świecie niemalże owładniętym technologią, wiele mówi się o zagrożeniach, które ten stan za sobą niesie. Aby zrozumieć niebezpieczeństwa płynące chociażby z korzystania z sieci Internet oraz przepływu informacji, które kontrolowane są przez podmioty, o których większość „śmiertelników” nie ma zielonego pojęcia, należy zrozumieć to, jak te mechanizmy funkcjonują i w jaki sposób to my – jako świadomi użytkownicy i programiści – możemy kontrolę nad tym procesem przejąć, bądź w odpowiednim stopniu ograniczyć.

 

🔷Godzina 15:00 - 16:00 

Web development!

Z biernych użytkowników wykorzystujących aplikacje stworzone przez innych programistów, staniemy się sami ich autorami! Brzmi abstrakcyjnie? Niekoniecznie. Jeśli kiedykolwiek przez myśl przeszła Ci chęć zainstnienia w Internecie, np. z własnym blogiem, sklepem internetowym, aplikacją mobilną czy portalem związanym z Tobą czy też Twoimi zainteresowaniami - jesteśmy w stanie te plany przekuć w działania!

 

🔺🔺‼Informacje dodatkowe: Zapewniamy sprzęt. Dzieci pracują w kilku grupach. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona. Dane dziecko można zapisać tylko na jeden warsztat. POTWIERDZENIE O PRZYZNANIU MIEJSCA WYŚLEMY MAILEM 6 WRZEŚNIA!!! OSOBY, które wypełniły zgłoszenie w dniu 6/09 po godz. 14:00, otrzymają potwierdzenie o przyznaniu miejsca w dniu 7/09🔺🔺 

 

Spotkania dla rodziców:

🔹 "Czy warto uczyć dziecko programowania? W jakich aspektach życia może się przydać?" Prowadzi Mateusz Rojecki 🔹 Pogadanka kolejno w godzinach: 10:00; 11:15; 12:30 (w trakcie trwania warsztatów dla dzieci)

🔹 "Jak rozpocząłem naukę programowania w wieku 13 lat i jak zmieniło to moje życie" Mini autobiografia Krystiana Gontarka 🔹 Pogadanka kolejno w godzinach: 13:45; 15:00; 16:15 (w trakcie trwania warsztatów dla dzieci)


Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne utrwalenie wizerunku uczestnika oraz jego opiekunów, w formie nagrania audio-wideo lub fotografii w celach promocyjnych WOW SCHOOL.

 

 

!!!ZAPISY ZAMKNIĘTE!!!