WOW Dzień! Otwarte zajęcia w Trójmieście!

To będzie WOW Dzień w Sopocie! 💥💥💥

Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 8-16 lat na darmowe zajęcia z programowania, które będą wstępem do magicznego świata KODU!

Podczas wydarzenia postaramy się pokazać na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim, przedstawić programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób.  🌞


Informacje o wydarzeniu:
🔹Data: 16 września 2018

🔹Miejsce: SWPS, ul. Polna 16/20, Sopot

🔹Koszt: Darmowe 📢📢📢

Warsztaty dla dzieci będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych.

 

🔷Godzina 10:00 - 11:00 (BRAK MIEJSC)

Design & Code w Scratchu!  (dla dzieci 8-12 lat)

Odkryjemy środowisko Scratch – najczęściej wykorzystywane przez miliony początkujących na całym świecie (w domach i szkołach). Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących - działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Nie mSala lepszego narzędzia do rozpoczęcia przygody z nauką programowania w młodym wieku (i nie tylko) - pokodujmy więc razem ze Scratchem!

 

🔷Godzina 11:15-12:15 

Game development z C# i Unity! (dla młodzieży 13-16 lat)

Projektowanie i budowanie własnej wieloplatformowej gry wykorzystując bardzo popularny i niesamowicie funkcjonalny silnik do tworzenia gier - Unity. Silnik ten wykorzystywany jest m.in. przy tworzeniu i rozwoju takich gier jak: Temple Run, Hearthstone, Angry Birds Epic czy Assassin's Creed: Identity.

 

🔷Godzina 12:30 - 13:30 (BRAK MIEJSC)

Games & Business z Roblox! (dla dzieci 10-13 lat)

Roblox  to jedna z najszybciej rozwijających się platform do tworzenia gier na świecie, ze społecznością ponad 60 milionów aktywnych graczy każdego miesiąca oraz śmietanką developerów zarabiających więcej niż milion dolarów rocznie. To doskonała okazja (i motywacja) by do nich dołączyć, nieprawdaż? Publikuj, udostępniaj i graj w gry tworzone w Roblox na każdej platformie – od konsoli gier, po kieszonkowe urządzenie przenośne.

 

🔷Godzina 13:45 - 14:45 (BRAK MIEJSC)

Minecraft & Hardware coding z MakeCode! (dla dzieci 8-12 lat)

Czy dobrze znane i lubiane środowisko i gra taka jak Minecraft może służyć do pogłębiania wiedzy programistycznej? Pewnie, że tak! Dzięki wersji edukacyjnej, językowi Javascript i platformie do nauki programowania MakeCode autorstwa firmy Microsoft (właścicieli gry w dodatku), możemy tworzyć własne komponenty i rozgrywki, które następnie możemy wykorzystywać w trakcie gry.

 

🔷Godzina 15:00 - 15:45

App & Game Development w Pythonie! (dla młodzieży 13-16 lat)

Zapewne znasz takie tytuły jak: Battlefield 2, Civilization IV lub World of Tanks. Czy wiesz co je wszystkie łączy? Odpowiedź to Python! I nie, nie mówimy tutaj o wężach :) Mowa o języku programowania, który dzięki swojej bardzo prostej i zbliżonej do mowy ludzkiej składni, stał się niesamowicie popularnym narzędziem do tworzenia różnego rodzaju aplikacji, w tym także i gier komputerowych.

 

 

🔺🔺‼Informacje dodatkowe: Zapewniamy sprzęt. Dzieci pracują w kilku grupach. O udziale w warsztatach decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona. Dane dziecko można zapisać tylko na jeden warsztat. POTWIERDZENIE O PRZYZNANIU MIEJSCA WYŚLEMY MAILEM 13 WRZEŚNIA!!!‼ 🔺🔺

Uczestnictwo w wydarzeniu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na nieodpłatne utrwalenie wizerunku uczestnika oraz jego opiekunów, w formie nagrania audio-wideo lub fotografii w celach promocyjnych WOW SCHOOL.

Formularz rejestracyjny

Dane dziecka

Dane rodzica / opiekuna

Inne

 

 

!!!ZAPISY DO WYCZERPANIA MIEJSC!!!