Open Day Białystok - Styczeń 2017

WOW SCHOOL wraz z Białostockim Parkiem Naukowo-Technologicznym zapraszają na darmowe warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 16 lat.

 

Podczas wydarzenia postaramy się pokazać na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim, przedstawić programowanie w ciekawy, dostosowany do wieku i zainteresowań sposób.

 

Jeżeli Twoje dziecko jeszcze nie miało styczności z programowaniem, będzie to dla niego doskonała szansa, aby przekonać się, czy to zajęcie właśnie dla niego.

 

Informacje o wydarzeniu

Data: 15 stycznia (niedziela) 2017

 

Warsztaty będą prowadzone w dwóch grupach wiekowych:

 

  • Dzieci 8-12 lat, POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM W KODU (do wyboru godz. 10:00-11:30 bądź 12:00-13:30)

Nauczymy się jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznamy się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnym, ikonograficznym językiem programowania, jest nam to w stanie umożliwić!

 

  • Nastolatki 13-16 lat, WWW-JAK TO JEST ZROBIONE (do wyboru godz. 10:00-11:30 bądź 12:00-13:30)

Podczas kursu poznamy budowę tego z czym stykamy się niemalże na co dzień w Internecie – aplikacji i stron internetowych. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla nas zagadkę – po zajęciach ulegnie to zmianie, a my wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbujemy wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową!

 

Podczas trwania warsztatów dla dzieci, zapraszamy chętnych rodziców na wykład pt. "Programowanie trzecim językiem obcym", który poprowadzi Marcin Zajkowski- trener WOW School!

 

Miejsce: BPNT, Żurawia 71, 15-540 Białystok

Koszt: Darmowe 

Informacje dodatkowe: Zapewniamy sprzęt.  Dzieci pracują w kilku grupach. O udziale w warsztatach komputerowych decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc jest ograniczona. 

 

Zapisy na : https://bpnt.bialystok.pl/PL/aktualnosci/warsztaty-z-programowania-dla-dzieci-i-mlodziezy