Nauka programowania w Inkubatorze!

 27 maja zaprosiliśmy na bezpłatne zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży, organizowane we współpracy z Inkubatorem Politechniki Białostockiej! 💥💥💥

 

Programista figuruje niemal we wszystkich zestawieniach typujących "zawody przyszłości". Nic dziwnego. Komputeryzacji ulega coraz więcej dziedzin życia, a branża technologiczna zmienia się dynamicznie. Obecnie na polskim rynku brakuje aż 50 tysięcy programistów, więc jeśli Twoje dziecko interesuje się grami, komputerami lub po prostu chciałoby spróbować swoich sił jako początkujący programista - te zajęcia organizowane są właśnie z myślą o nim! 

Dla uczestników przygotowaliśmy następujące zajęcia:👇👇👇

Dzieci (8-12 lat) - POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM W KODU, godz. 10:00-11:30 

W trakcie warsztatu nauczymy się jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznamy się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnym, ikonograficznym językiem programowania, jest nam to w stanie umożliwić!

Dzieci (8-12 lat) - SCRATCH - MOJE PIERWSZE ANIMACJE i GRY, godz. 11:45 -13:15

Odkryjemy środowisko Scratch - najczęściej wykorzystywane przez miliony początkujących na całym świecie (w domach i szkołach). Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących - działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Nie ma lepszego narzędzia do rozpoczęcia przygody z nauką programowania w młodym wieku (i nie tylko) - pokodujmy więc razem ze Scratchem!

Młodzież (13-16 lat) - WWW - JAK TO JEST ZROBIONE?, godz. 13:30 - 15:00

Poznamy budowę tego z czym stykamy się niemalże na co dzień w Internecie - aplikacji i stron internetowych. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla nas zagadkę - po zajęciach ulegnie to zmianie, a my wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbujemy wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową!

Zobaczcie jak wyglądało spotkanie!