Kodujemy w ferie! Zajęcia w CK Piaseczno!

Zapraszamy dzieci i młodzież na Kulturalne Ferie w  Centrum Kultury Piaseczno! ❄❄❄

27 stycznia poprowadzimy zajęcia pokazowe z programowania!  ➡➡➡ Zapisy na stronie www.kulturalni.pl

Dzieci 8-12 lat - POCZĄTEK PRZYGODY Z PROGRAMOWANIEM W KODU 
Nauczymy się jak projektować i zbudować własną grę 3D, podobną do tych, które znamy z konsol takich jak Xbox czy Sony Playstation. Zapoznamy się z narzędziem Kodu, które dzięki intuicyjnym, ikonograficznym językiem programowania, jest nam to w stanie umożliwić!
 

Dzieci 8-12 lat - SCRATCH - ANIMACJE i GRY
Odkryjemy środowisko Scratch – najczęściej wykorzystywane przez miliony początkujących na całym świecie (w domach i szkołach). Scratch jest zabawny i wyjątkowo przyjazny dla początkujących - działa po prostu w przeglądarce. Przypomina układanie puzzli, gdzie z kolorowych bloków z komendami powstają interaktywne programy. Nie ma lepszego narzędzia do rozpoczęcia przygody z nauką programowania w młodym wieku (i nie tylko) - pokodujmy więc razem ze Scratchem!

Nastolatki 13-16 lat - WWW - JAK TO JEST ZROBIONE 
Poznamy budowę tego z czym stykamy się niemalże na co dzień w Internecie – aplikacji i stron internetowych. Jeśli do tej pory słowa takie jak HTML, CSS, Javascript stanowiły dla nas zagadkę – po zajęciach ulegnie to zmianie, a my wykorzystując gotowe moduły, niczym z klocków lego, spróbujemy wspólnymi siłami zbudować swoją pierwszą witrynę internetową!