Jak wyglądał WOW Dzień!

 

11 września wraz z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej zorganizowaliśmy darmowe warsztaty z programowania komputerowego dla dzieci i młodzieży.

Podczas wydarzenia staraliśmy się pokazać na czym naprawdę polega nauka programowania, jak wiele jest sposobów by rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie, a przede wszystkim, przedstawić programowanie w ciekawy, zgodny z zainteresowaniami sposób.

Przygotowaliśmy dwa pokazowe kursy, dostosowane do wieku uczestników. Z grupą dzieci w wieku 8-12 lat poznawaliśmy świat programowania z KODU, który dzięki intuicyjnemu, ikonograficznemu językowi jest nam w stanie umożliwić projektowanie i budowanie własnej gry 3D!  Natomiast nieco starsi przedstawiciele pokolenia młodych programistów, grupa w wieku 13-16 lat, poznawała tajniki Javascript, dzięki któremu mogli dowiedzieć się w jaki sposób, wykorzystując przeglądarkę internetową, pomóc sobie np. w rozwiązywaniu prac domowych z matematyki.

Całe spotkanie trwało kilka godzin, sprowadziło pod dach CZIiTT ponad 100 osób, które łączy pasja i ciekawość do programowania. Największe podziękowania kierujemy w stronę naszych nietuzinkowych trenerów oraz ich pomocników, czyli Mai, Igora, Wiktora, Marcela, Cezarego i Tadeusza - uczniów WOW SCHOOL grup zaawansowanych, którzy z własnych chęci wspierali dzieci i młodzież podczas niedzielnych warsztatów. Właśnie dzięki takim ludziom, WOW SCHOOL ma siłę by się rozwijać.