Tajemnice drukarek 3D!

Mieliśmy przyjemność zaprosić naszych uczniów na spotkanie poświęcone drukowi 3D, które odbyło się w Prototypowni Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego.

 

TAJEMNICE DRUKAREK 3D

Czy można wydrukować samochód, zabawkę lub jedzenie? Tego wszystkiego dowiedzieliśmy się podczas spotkania "Tajemnice drukarek 3D", gdzie opowiedziano o tym, czym jest druk 3D, jak powstaje oraz jak zrewolucjonizował on nasze życie.

W laboratorium znajdują się drukarki 3D, umożliwiające drukowanie modeli z wytrzymałego tworzywa termoplastycznego - ABS, materiałów żywicznych oraz metalu. Prototypowania wyposażona jest też w przenośny laserowy skaner 3D, który umożliwia skanowanie w każdym miejscu przedmiotów o najróżniejszych gabarytach. Dysponuje także odpowiednim oprogramowaniem CAD i CAM.

Sprzęt laboratorium pozwala na wykonanie modeli, które znajdują zastosowanie w dziedzinach, takich jak: medycyna, reklama, motoryzacja, wzornictwo przemysłowe, wzornictwo artystyczne, projektowanie, dekoracje wnętrz, elektronika, architektura, czy renowacja zabytków.

 

Operatorem Prototypowni 3D jest spółka ChM.