Spotkanie z najmłodszym startupowcem w Polsce!

 

Zorganizowaliśmy dla naszych uczniów specjalne wydarzenie Mikołajkowe, podczas którego mieli okazję zaprogramować robota Photon oraz poznać, posłuchać i porozmawiać z najmłodszym startupowcem w Polsce - Krystianem Gontarkiem

 

Photon jest interaktywnym robotem, który rozwija się razem z dzieckiem. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby dzieci uczyły się podświadomie poprzez zabawę. Opracowywany wspólnie z psychologami uczy nie tylko programowania, ale również właściwych postaw społecznych oraz rozwija umiejętności poznawcze dzieci.

Krystian Gontarek, rocznik 2001. W wieku 10 lat rozpoczął przygodę ze startupami, realizując podczas Startup Weekendu w Krakowie swój pomysł na aplikację do rekomendacji gier. W piątej klasie szkoły podstawowej przez rok prowadził w swojej szkole warsztaty „Kids On Bits” z tworzenia stron internetowych. Rok później stworzył Kidgifter.pl - narzędzie do tworzenia list prezentów.

Od 13 roku życia wspólnie z tatą prowadzi warsztaty dla gimnazjalistów - SzlachtaStartupuje.pl. W 2015 roku rozpoczął nowy projekt spotie.me, narzędzie ułatwiające rekrutowanie zespołów w startupach i firmach, który rozwija do tej pory wraz z 6-osobowym zespołem. W tym samym roku znalazł się w gronie laureatów konkursu „Droga na Harvard”. Jest również współorganizatorem polskich edycji trzydniowych wydarzeń startupowych - Startup Weekend Kids.

Oprócz realizowania pomysłów na startupy oraz tworzenia aplikacji w języku Swift na system iOS (m.in. iPhone), od 11 roku życia występuje także publicznie. Był prelegentem m.in. na TEDxKids, Internet Beta, Aula Polska, Forum MSP PARP, Startup Europe Week, Ogólnopolskim Kongresie Praktycznego Nauczania - Przedsiębiorczy Uczeń, GameDay, Let’s Start Up Conference, EastCamp, Shopcamp. Poza tym lubi piłkę nożną, gry RPG i książki.

Całe wydarzenie odbyło się w siedzibie naszego przyjaciela, firmie Microsoft.